Stabilizatory

Stabilisatoren/Anti-roll bars
H&R wzmocnione stabilizatory skrętu , przechyłu

Firma H&R jest producentem najwyższej klasy wzmocnionych stabilizatorów skrętu będących idealnym uzupełnieniem zawieszenia sportowego.

Montaż zalecany do każdego rodzaju zawieszenia od seryjnych poprzez sportowe bez regulacji aż po gwintowane dowolnego producenta.Stabilizatory H&R służą do zmniejszenia przechyłu nadwozia w zakrętach a co za tym idzie - poprawy stateczności pojazdu i precyzji prowadzenia podczas agresywnej sportowej jazdy. Montowane w miejsce stabilizatorów seryjnych, różnią się średnicą przekroju, twardością, sprężystością i posiadają zależnie od możliwości konstrukcyjnych auta - regulację poprzez zwielokrotnione otwory montażowe pozwalające na zmianę naprężenia w zależności od punktu połączenia z łącznikiem.

Montaż stabilizatora jest alternatywą dla osób poszukujących polepszenia prowadzenia w zakrętach bez konieczności montowania zawieszeń obniżających i utwardzających.

Dostępność stabilizatora do Twojego auta możesz sprawdzić w katalogu na stronie www.h-r.com.pl

Odszukaj ten produkt w sklepie online - zobacz przykładowe oferty zestawów wzmocnionych stabilizatorów H&R w sklepie online

Odpowiedzi na często zadawane pytania:


* czy zestawy posiadają mocowania poliuretanowe? nie - w skład zestawów H&R wchodzą obejmy ze specjalnej mieszanki gumowej, z uwagi na cywilne przeznaczenie producent zaleca używanie gumowych elementów mocujących H&R i odradza zamianę na poliuretany z uwagi na powiększenie przenoszenia drgań na amortyzator i jego szybsze zużycie,


* czy możliwe jest zastosowanie / zmiana samego tyłu lub samego przodu ? takie rozwiązanie nie jest zalecane jeśli auto posiada fabryczne stabilizatory na obu osiach, wymiana jednego z nich i pozostawienie drugiego seryjnego może spowodować nieoczekiwane i niekorzystne zmiany warunków trakcyjnych pojazdu (pod- lub nadsterowność), zestawy stabilizatorów H&R projektowane są jako kity przód+tył ( o ile możliwe jest to w danej konstrukcji modelu) , zakup pojedynczych stabilizatorów H&R jest możliwy ale zalecany jedynie jako uzupełnienie uszkodzonego , brakującego zestawu.
www.h-r.com.pl